שיטת SQM

SQM היא שיטה ייחודית של חברת SQ לשיפור בתוצאות העסקיות בתחומי השירות, המכירות השיווק, התפעול וניהול עובדים. השיטה הופכת כלי מדידה לכלי עבודה ארגוני מדויק להשגת יעדים

השיטה פותחה על ידי שי יהושע חיון, מייסד ומנכ"ל חברת SQ, יועץ בכיר למחקר ומנהיגות עסקית ואישית עם למעלה מ- 25 שנות ניסיון בליווי ארגונים ומנהלים, והיא מיושמת בהצלחה בעשרות חברות וארגונים גדולים לצד לקוחות SMB.

השיטה מיושמת באופן מלא או מודולרי בהתאם לצרכי הארגון ומשלבת בין מתודולוגיה מדעית מוכחת, מודלים לחיזוי תוצאות עסקיות, טכנולוגיה מתקדמת פרי פיתוח של חברת SQ וניסיון מעשי רב שנים בשטח.

שיטת SQM

שיטת SQM מיושמת בהצלחה בחברות וארגונים באמצעות הצוות המקצועי של חברת SQ, הכולל יועצים בכירים ואנשי מחקר עם ידע וניסיון רב בעולמות השירות, המכירות והניהול.
הליווי המקצועי לאורך כל תהליך הטמעת השיטה בקרב חברות וארגונים מבטיח שהמחקר והמדידה יחד עם התובנות אכן יובילו לעמידה ביעדים שהוגדרו ושיפור בתוצאות העסקיות.
באמצעות שיטת SQM אנו מצליחים לאורך השנים לסייע לעשרות חברות וארגונים מקרב לקוחותינו להשיג את התוצאות העסקיות והיעדים הארגוניים האסטרטגיים ביותר עבורם בהם:
הגדלת נתח לקוח:
 • גידול בפעילות בקרב לקוחות קיימים ועידוד רכישה חוזרת
 • שיפור ב NPS: שיפור איכות השירות ושביעות רצון לקוחות
 • צמצום נטישת לקוחות/שימור לקוחות
הגדלת נתח השוק:
 • שיפור נכסיות מותג ומכירות לקהל פוטנציאלי
 • שיפור נאמנות לקוחות והעדפת מותג
 • הגדלת יחס המרה בפעולות שיווק
התייעלות תפעולית:
 • הסטת פעולות לקוחות/עובדים לערוצי הדיגיטל
 • שיפור יעילות וביצועי עובדים/סניפי הארגון
שימור עובדים:
 • שיפור תקשורת פנים ארגונית ועבודת ממשקים
 • חיזוק המחוברות הארגונית והחוסן הארגוני
 • ועוד

איך עובדת השיטה?

מיקוד בתוצאות
שיטת SQM ממוקדת ביעדים ובתוצאות העסקיות שלכם וכל פעולה שנבצע במסגרתה תוביל להשגתם.
סימון היעדים
תחילה נסמן יחד אתכם את היעדים והתוצאות שתרצו להגיע אליהם כגון: הגדלת מכירות, הגדלת נתח שוק/לקוח, נאמנות לקוחות גבוהה יותר, צמצום נטישת לקוחות, שיפור היעילות התפעולית, שימור עובדים ועוד.
מחקר הגורמים המובהקים והמתערבים
עם סימון היעדים והתוצאות נאפיין באמצעות מחקר לאילו גורמים ישנם השפעה מהותית עליהם, כאשר המיקוד יהיה באלה שיש להם השפעה מבוהקת ונמצאים בשליטת הארגון לצד זיהוי גורמים מתערבים, החיצוניים לארגון.
אסטרטגיית איסוף נתונים
מתוך מחקר אבחון זה נגבש עבורכם אסטרטגיה מומלצת לאיסוף רציף של נתונים מתוך הדאטה הקיים בארגון יחד עם סקרים סובייקטיביים בקרב הקהלים הרלוונטיים כגון: לקוחות, עובדים, ספקים, שותפים לעשייה ועוד. במסגרת זו גם נגבש המלצות למתודולוגיות איסוף, ניתוח ודיווח בכל הרמות בארגון אשר אמונות ומשפיעות על השגת היעדים שהוגדרו.
איסוף הנתונים בפועל
השלב הבא הוא איסוף הנתונים בפועל באמצעות כלים ייחודיים שפיתחנו בהם פלטפורמה לאיגום מידע באמצעות API (רכיב המזרים מידע ממערכות המידע הארגוניות), מערכת סקרים מבית Survey Monkey ונתוני אמות מידה השוואתיים ((Benchmarks שאנו אוספים באופן ייחודי על עשרות ענפים בארץ ובעולם במשך למעלה מ-20 שנה.
ההמלצה למסלול המועדף בדרך אל היעד
אחרי השלמת השלבים לעיל והזרמת הנתונים ל"מערכת הניווט" נעבור לניתוחם על ידי מודל חיזוי שבוחן בכל רגע נתון ודינמי האם אנחנו נמצאים בדרך היעילה והנכונה ביותר אל היעד. ממש כמו אפליקציית Waze, עם עדכונים בזמן אמת והמלצה למסלולים חלופיים במצבים משתנים. ניתוח זה יציף המלצות לפעולות ומהלכים ממוקדים שכדאי ליישם על מנת להגיע ליעד ולתוצאה הרצויה במינימום זמן והשקעת משאבים.
ניווט ובקרה עד ההגעה ליעד
הניתוחים וההמלצות כיצד לפעול יהיו זמינים לכם במערכת טכנולוגית מבוססת BI ו-AI שפיתחנו במיוחד עבור לקוחותינו על גבי פלטפורמה של חברת הטכנולוגיה פירמיד אנליטיקס. כל מנהל רלוונטי ברמות דרגי השטח בארגונכם יקבל מאיתנו גישה למערכת הידידותית שתשמש אותו ככלי עבודה יישומי ויום יומי עם הכוונה ממוקדת להשגת היעדים הקשורים אליו. זאת כחלק מהשגת היעד הארגוני שסומן כבר בשלב הראשון. בנוסף, נספק להנהלה הבכירה בארגון ניתוחי עומק מחקריים אשר יסמנו בצורה אסטרטגית את המהלכים המומלצים שכדאי ליישם. היועצים שלנו ילוו את הנהלת הארגון בכל התהליך מהנתונים דרך התובנות ועד השגת התוצאות.
חשוב לציין
את השיטה אנו מיישמים כפתרון 360 מעלות מלא - מסימון היעדים שלכם ועד השגת התוצאות, וגם כפתרון מודולרי/היברידי המשתלב בתשומות ותהליכים ארגוניים קיימים. כל זאת באופן גמיש בהתאם לצרכי הארגון. אנחנו כאן בשבילכם עם שיטת SQM לכל שלב וצורך כפתרון מלא או מודולרי:
 • אבחון ומיפוי אסטרטגיית הנתונים
 • איסוף דאטה וביצוע סקרים
 • ניתוח באמצעות מודלים לחיזוי וכריית תובנות מקדמות תוצאות מתוך נתונים
 • דיווח באמצעות פלטפורמת BI
 • יעוץ וליווי ליישום מהלכים מקדמי תוצאות לאור מחקר
יוצאים לדרך
בדרך להשגת היעדים שלכם אתם לא לבד. נשמח לסייע לכם בהשגתם כשותף מוביל לדרך כפי שאנו מסייעים בהצלחה לעשרות חברות וארגונים גדולים ומובילים בישראל לצד לקוחות SMB .

צור קשר

רוצים לשמוע עוד? לדבר איתנו השאירו פרטים ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם האפשרי או צרו קשר עכשיו

03-5351364, [email protected]