למצוא אותנו מחדש

לימור חיון

אני מקשיבה לסיפורי הוריי, נזכרת בילדותי תקופה מרוחקת משהו, בה הדברים היו קצת יותר פשוטים יותר טבעיים, פחות רעש בראש. הטכנולוגיה בסיסית ועוד לא ממש מפותחת. המשימה העיקרית הייתה פרנסה טובה כל השאר מותרות וקיבלנו את זה. זה לא שלא רצינו, שאפנו, אבל אז הכל היה יותר פשוט.

היום אנו חיים בסביבה מתוחכמת תחרותית לוחצת והרבה פעמים נסחפים אחר הזרם ונוטים לחשוב שמה שכולם עושים, גם אנחנו צריכים ומה שלכולם יש , צריך שיהיה גם לנו. איך שכולם מתלבשים, נוהגים, מחנכים.... בקיצור הולכים ל א י ב ו ד .

 

אנחנו שוכחים אותנו, את האינדיבידואל העצמאי שיש לו זכות לחשוב ולהחליט לעצמו, להיות נאמן לרצונותיו גם אם הם שונים לחלוטין ולעיתים לגמרי לא תואמים את מה שהסביבה מכנה נורמה. התוצאה: פגיעה ישירה ביכולתנו להיות - אדם שלם.

 

ואז אנחנו מתחילים להתנהג כמו כולם ונשאבים לתוך מעגל המוסכמות, למרוץ אחר הזמן, להספיק, להשיג להגיע ראשונים, לקנות לפני כולם את ההמצאה החדשה.

משתדלים לעשות יותר טוב. יותר מהר, יותר יפה, לבנות בית יותר גדול.

זה עולה לנו יותר כסף ממה שיש לנו, זה עולה לנו לעיתים בבריאות, בקשרים אישים, באיבוד חברים אמיתיים, זה פוגע לעיתים בזוגיות, מעוות את חינוך ילדינו.

 

עד שמגיעים לנקודה מסוימת בחיים . וזה קורה, מתישהו זה קורה, כשמתחילים להרגיש את הריק, את חוסר העניין בחיים, את בזבוז הזמן והתסכול שבעצם כל הזמן הזה רדפנו אחרי הזנב של עצמנו ולא עשינו משהו בעל משמעות, או ברחנו ממה שיכול היה להיות טוב עבורנו תוך שהיינו עסוקים בלרצות את הסביבה. זאת הנקודה שכדאי לעצור ולהסתכל פנימה לתוך הנפש ולהבין את הדרך שעשינו וללמוד ממנה מה אנחנו לא רוצים יותר, מה אנחנו רוצים אחרת.

חזרה למקורות הדרך הנכונה לצמיחה אישית, הכי פשוט - הוא להבין מה עושה לנו טוב על הלב ומה מכניס שמחת חיים לחיינו. לא להסתפק בהשוואה לסביבה כדי להעריך את ביצועינו.

ללכת אחרי הלב, אחרי הקול הפנימי שלנו.

 

 

בוא ועשה את הצעד הראשון, ענה על השאלון.

 

לחץ כאן-   שאלון- אדם שלם

 

 

אימון אישי להעצמה ומציאת הדרך להיותנו אדם שלם.

לימור חיון נובמבר 2013

נסו בעצמכם

השתמשו בדמו שלנו כדי לדמות כיצד המערכת עובדת.
site/showDemo
Share |
© 2010 Copyright כל הזכויות על התכנים באתר שמורות לחברת SQ איכות השירות.
מונסייט תוכנה בע"מ בניית אתר